صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552263
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253

شکست طرح فروپاشی

سال‌روز صدور نامه امام به گورباچف
حسن واعظی
برنامه‌ها و اقدامات غرب برای اجرای طرح فروپاشی نظام اسلامی ایران، به سبک آنچه در شوروی سابق انجام شد، تاکنون راه به جایی نبرده و همه به شکست انجامیده است. از جمله موارد مصادیق این شکست‌ها و ناکامیِ نظام سلطه‌ی جهانی در این رابطه به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

1. سرمایه‌گذاری‌های عظیم آمریکا و مجموع ضد انقلاب داخلی و مخالفان نظام برای انتخاب فردی نظیر گورباچف به عنوان رئیس‌جمهور شکست خورده است. کسی که برای پیشبرد اهداف نظام سلطه‌ی جهانی و اجرای مراحل سه‌گانه‌ی طرح فروپاشی به سبک شوروی، بتواند اسلامیت نظام را نفی کند، در برابر ولایت فقیه بایستد، اختلاف‌های داخلی را گسترش دهد، به نارضایتی‌های عمومی دامن بزند، تب اصلاحات را بالا ببرد، با بی‌عملی بر مشکلات مردم بیفزاید، نظام را متهم به نقض حقوق‌بشر کند، نهادهای امنیتی، قضایی و انتظامی را بی‌اعتبار کند، برای فعالیت عناصر ضد انقلاب چتر حمایتی بسازد، به تطهیر دشمنان خارجی و داخلی مبادرت ورزد، قانون اساسی را تضعیف کند، ناامنی را دامن بزند، مبلّغ فرهنگ و اصلاحات آمریکایی باشد، اسلام را تضعیف کند و زمینه را برای سلطه‌ی بیگانگان بر کشور مهیا سازد. سرمایه‌گذاری‌های آمریکا و غرب در شوروی در این زمینه به نتیجه رسید، اما نظام سلطه‌ی جهانی و صهیونیسم بین‌الملل تاکنون در اجرای چنین طرحی در ایران با ناکامی و شکست رو‌به‌رو گردیده‌اند.

2. برنامه‌ریزی‌های آمریکا و صهیونیسم برای ایجاد شبکه‌ای از مطبوعات و نشریات مجری طرح فروپاشی، عملاً با درایت رهبر معظم انقلاب عقیم مانده است. البته تلاش‌های وسیعی از سوی دشمنان خارجی و داخلی و دوستان نادان برای فعالیت مجدد این‌گونه نشریات کماکان در جریان است که هوشیاری نیروهای دل‌سوز و وفادار به اسلام و انقلاب و حضور آنان در صحنه می‌تواند این توطئه‌ی عظیم را برای همیشه خنثی نماید. تمام متفکران و سیاست‌مداران روسیه و شوروی سابق از هر جناح و گروهی در این موضوع متفق‌القول هستند که یکی از عوامل مهم و اساسی فروپاشی شوروی و غلتیدن مردم این کشور در بحران‌های طاقت‌فرسایی که تمام ثروت‌های آن‌ها را بر باد داد و باعث سلب امنیت شد و فقر عمومی را بر آن‌ها عارض نمود، مقابله نکردن آن‌ها با فعالیت آزادانه‌ی نشریات و روزنامه‌های مبلّغ اندیشه‌های غرب و وابسته به آمریکا بود.

3. تلاش‌های آمریکا و اسرائیل در ایجاد اجماع نظر بین‌المللی برای اعمال تحریم‌های اقتصادی و همراه ساختن کشورهای مهم صنعتی و اقتصادهای قدرت‌مند جهانی با خود برای تضعیف توان ملی و بنیه‌ی اقتصادی ایران، از طریق تعمیم قوانین فرامرزی داماتو با هدف فلج ساختن اقتصادی ایران و افزایش نارضایتی‌های عمومی در سال 1376 با شکست مفتضحانه‌ای مواجه گردید، زیرا اولاً افزایش دور از انتظار سطح مشارکت سیاسی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس منجر به شکست سیاست‌های مهار گردید و ثانیاً کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ژاپن، چین، روسیه و سایر کشورها با خط‌مشی آمریکا بر ضد ایران به شدت مخالفت نمودند و قوانین فرامرزی آمریکا را ناکام گذاشتند.

4. شکست آمریکا در منزوی ساختن ایران در صحنه‌ی بین‌المللی و عدم توفیق نظام سلطه‌ی جهانی در معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تهدیدی خطرناک بر ضد صلح جهانی و ثبات منطقه‌ای. مهم‌ترین عامل این ناکامی، استقبال گسترده‌ی کشورهای جهان از سیاست تشنج‌زدایی ایران و پشتیبانی تمام کشورها و صاحب‌نظران جهانی از (این) سیاست بود که زمینه را برای ناکامی آمریکا و اسرائیل در منزوی ساختن ایران فراهم آورد. برنامه‌ریزی‌های آمریکا بر ضد اسلام و جمهوری اسلامی ایران نتایج معکوس به همراه داشته و زمینه را برای گسترش اسلام و گرایش بیش‌تر مردم غرب به مکتب متعالی و انسان‌ساز اسلام فراهم آورده است.

5. تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آمریکا و اسرائیل برای هماهنگ ساختن طیف‌های مختلف ضد انقلاب و مخالفان قانون اساسی حول محور ضدیت با اسلام و اشاعه‌ی سکولاریسم و لائیسم با موفقیت توأم بوده است. اما همین امر زمینه را برای جدایی بیشتر این‌گروه‌ها و عناصر معاند از مردم ایران افزون‌تر ساخته است و این جریان‌ها را به نیروهایی مطرود و منزوی مبدل کرده و به مرور زمان ماهیت این نیروها بیشتر افشا می‌گردد. اشکال اصلی تحلیل‌گران و استراتژیست‌های آمریکایی و غربی همواره این است که برای تنظیم خط‌مشی‌های خود علیه ایران، به اطلاعات و تحلیل‌های غلط جریان‌های ضد انقلاب ایرانی و دیدگاه‌های تحلیل‌گران صهیونیسم جهانی متکی هستند. این امر سرمایه‌گذاری‌های عظیم آن‌ها را در مقاطع مختلف بی‌نتیجه کرده است و این نیز از الطاف خفیه‌ی الهی محسوب می‌گردد.

6. یکی از اجزاء مهم و زیربنایی فروپاشی نظام اسلامی ایران، تخریب فرهنگ اسلامی، تضعیف ایمان مردم به ارزش‌های الهی و موازین اخلاقی از یک سو و اشاعه‌ی فرهنگ غربی و مظاهر زندگی مادی از سوی دیگر است. سرمایه‌گذاری‌های نظام سلطه‌ی جهانی و مجموعه‌ی نیروهای مخالف اسلام و نظام در این زمینه با موفقیت همراه نبوده؛ بلکه در این میان، نکته‌ی حائز اهمیت این است که این تلاش‌ها مجموعه‌ی نیروهای مدافع اسلام و انقلاب را بیدار ساخته و هوشیارتر از گذشته وارد صحنه نموده است، که این امر زمینه را برای پیشبرد طرح فروپاشی با مشکلات جدی مواجه ساخته است.

7. برنامه‌ریزی‌های آمریکا و غرب برای ایجاد مجموعه‌ای از تشکل‌های سیاسی وابسته در دانشگاه‌ها و مراکز روشنفکری با اغتشاشات 18 تا 23 تیر ماه 1378 و دستگیری عناصر فعال و سر‌پل‌های مجری این طرح افشا و خنثی گردید، اگر چه تلاش در این زمینه هم‌چنان ادامه دارد. اما وقایع 18 تیر تا 23 تیر ماه و افشای کنفرانس‌هایی نظیر کنفرانس برلین و لو رفتن ارتباط جریان‌های سکولار با شبکه‌ی جهانی روشنفکری وابسته به CIA و محافل سیاسی غرب، موجبات افشای شیوه‌های عمل سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را فراهم آورد و زمینه‌های ایجاد تشکل‌های سیاسی وابسته را که مکمل فعالیت‌های نشریات تحت نفوذ بودند، با مشکلات جدی مواجه ساخت، همچنین هوشیاری نیروهای امنیتی را بیش‌تر کرد و افکار عمومی را نسبت به توطئه‌ها و طرح‌های استکباری حساس‌تر از گذشته نمود. در صورتی‌که این امور در اتحاد جماهیر شوروی به راحتی پیش رفت و اجرا شد.

8. برنامه‌ریزی‌های آمریکا و اسرائیل با استفاده از مجموعه‌ی ضد انقلاب و امپریالیسم خبری برای تضعیف نهادهای امنیتی، قضایی، انتظامی، نظامی، شورای نگهبان، صدا و سیما -به عنوان رسانه‌ی ملی-، مجمع تشخیص مصلحت نظام، بسیج و سپاه، روحانیت و ولایت فقیه از یک سو و ایجاد چتر حمایتی برای فعالیت آزادانه‌ی ضد انقلاب از سوی دیگر، نتوانست آن‌چنان که مورد نظر نظام سلطه جهانی بود محقق گردد. نقطه‌ی اوج این فشارها در محاکمه‌ی 13 جاسوس یهودی‌ تبلور یافت، اما قاطعیت جمهوری اسلامی ایران و هوشیاری مردم ایران و افشا بودن اهداف استکبار جهانی از پافشاری بر محور فوق‌الذکر، زمینه‌های شکست این استراتژی را فراهم آورد. البته نظام سلطه‌ی جهانی تلاش بسیار گسترده‌ای را در واقعه‌ی قتل‌های زنجیره‌ای و کوی دانشگاه از خود نشان داد تا دستگاه امنیتی کشور و نیروهای انتظامی نظام را بی‌اعتبار سازد و با محاکمه 13 جاسوس یهودی دستگاه قضایی را منفعل نماید، اما تاکنون در دست‌یابی به این اهداف نتایج مطلوبی به دست نیاورده است. با این حال، هوشیاری ملی در این زمینه‌ها باید بیش از گذشته شود.

9. استراتژیست‌های صهیونیسم و طراحان سیاست‌های استعماری و تئوریسین‌های آمریکایی برای قرار دادن اسلام در برابر آزادی و نشاندن قوانین الهی و وحی در مقابل دموکراسی و حکومت دینی در برابر مردم‌سالاری، با شکست مواجه بوده‌اند. این امر مُنبعث از بی‌اطلاعی و عدم آگاهی تئوریسین‌های غربی و صهیونیستی از ماهیت اسلام و عمق ایمان مردم نسبت به تعالیم الهی و حکومتی است که پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) و حضرت علی(علیه‌السلام) ایجاد کردند. آنان فلسفه‌ی سیاسی اسلام را با مسیحیت مقایسه می‌کنند و در پی ایجاد رنسانس -از نوع رنسانسی که در اروپا اتفاق افتاد- در ایران هستند. کلیه‌ی نیروهای مستقل و دلسوز کشور باید با پافشاری بر خط‌مشی مردم‌سالاری اسلامی و دینی، زمینه‌های استراتژی دشمنان و بدخواهان کشور را خنثی نمایند و به مردم‌سالاری دینی به عنوان یک طرح ملی بنگرند.

10. یکی از محورهای موفق طرح فروپاشی شوروی تبانی آمریکا با جریان‌های (مخالف)، حول محور مبارزه با کمونیسم بود که مجموعه غرب از این طریق با فریباین گروه مخالفان داخلی، ضرباتی جدی بر نظام شوروی وارد ساخت. روشن است که تبانی نظام سلطه جهانی با نیروهای داخل نظام باید حول محور مبارزه مشترک با اسلام و حذف اسلامیت از جمهوریت صورت پذیرد که این کار به آسانی تبانی آن‌ها (در) شوروی برای مبارزه با کمونیسم نیست. چرا که اگر چنین تبانی‌ای صورت پذیرد، مجریان آن با تنفر عمومی مواجه خواهند شد و خشم خداوند را برخواهند انگیخت. تاکنون نیز بر اساس آیه‌ی شریفه‌ی "مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین"1 و آیه‌ی شریفه‌ی "یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون"2 و آیه‌ی شریفه‌ی "ان الله یدافع عن الذین آمنوا و ان الله لایحب کل خوان کفور"3 تاکنون هر نیرویی که در این مسر گام برداشته است، به دلیل آن‌که در برابر خداوند و دین خدا صف‌آرایی نموده، توسط خداوند از صحنه حذف و رسوا شده است.
11. استحکام پیوند اقوام در ایران با یکدیگر در سایه اسلام، چنان مستحکم و قوی است که قابل مقایسه با اقوامی که با زور سرنیزه، در قالب اتحاد جماهیر شوروی یک کشور واحد را تشکیل داده بودند، نیست. این امر تمام تلاش‌های تجزیه‌طلبانه‌ای را که از محورهای اصلی استراتژی فروپاشی جمهوری اسلامی ایران به سبک شوروی است، با ناکامی و شکست مواجه ساخته و خواهد ساخت.

12. شکست دیگر استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل در اجرای طرح فروپاشی به سبک شوروی بر ضد جمهوری اسلامی ایران، در عرصه‌ی افشای طرح آن‌ها برای حذف اسلام رقم خورده است. آمریکا و غرب به راحتی بر ضد کمونیسم در شوروی موضع‌گیری و تبلیغ می‌کردند اما نمی‌توانند بر ضد اسلام مستقیماً وارد عمل شوند و چاره‌ای جز پیش گرفتن شیوه‌های منافقانه ندارند. بنابراین، اشاعه و ترویج سکولاریسم را -که یکی از آثار آن جدایی دین از سیاست و حذف ولایت فقیه و حذف اسلامیت از جمهوریت است- در دستور کار خود قرار داده‌اند، اما روشن بودن ماهیت نیروهای سکولار نزد افکار عمومی و سوابق ضدیت آنان با اسلام برای مردم ایران، طرح آمریکا و اسرائیل را در عرصه‌ی مقابله با اسلام از طریق تبلیغ سکولاریسم با شکست مواجه ساخته و سرمایه‌گذاری‌های آنان را بی‌نتیجه نموده است.

البته این به معنا، شکست کامل توطئه نیست. طبعاً برنامه‌ریزی‌های وسیع غرب،‌ آثار و عواقب مخرب فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برای جامعه ایران داشته است که باید با طرح‌های جامع و حساب شده، مانع از گسترش پیامدهای سوء گردید و ضایعات پدیدآمده را جبران نمود. قطعاً تشدید اختلاف‌های داخلی، نبودن اجماع نظر میان مسؤولان کشور درباره‌ی مسائل فرهنگی، بی‌برنامگی در امور اقتصادی، سپردن فضای فرهنگی کشور به دست ضد انقلاب و رادیوهای بیگانه، خوش‌بینی افراطی نسبت به آمریکا و غرب و تبدیل مراکز علمی و دانشگاهی به کانون تشنجات سیاسی، زمینه را برای عملی شدن خواسته‌های دشمن مساعد خواهد ساخت.

* برگرفته از کتاب "اصلاحات و فروپاشی"؛ تألیف حسن واعظی؛ انتشارات سروش
 
منبع:

1. دشمنان با خداوند و دین خدا به تزویر و حیله پرداختند و خداوند نیز با مکر و حیله با آن‌ها برخورد کرد که خداوند بهترین مکرکنندگان است. آل‌عمران-54


2. دشمنان قصد دارند و اراده کرده‌اند با تبلیغات، نور الهی را خاموش سازند، در حالی که خداوند نور هدایت خود را گسترش می‌دهد، اگر چه کافران ناخشنود و ناراضی باشند. صف- 8


3. به تحقیق خداوند مدافع کسانی است که ایمان آورده‌اند و خداوند خائنین و خودفروختگان را دوست نمی‌دارد. حج- 38
منبع   www.khamenei.ir

يکشنبه سیزدهم 10 1388
X